Competition Results for 2016 New Year Regatta

Regatta D Division ... Series Scores
Skipper Boat Name Class Sail Number Series Score
Warren Guinea nacra.com.au Nacra 5.8 58 10
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 16
Leon McNeil 5 ft Short A Class AUS984 45
Andrew McLachlan Toast Mosquito + kite 1816 46
Bruce Woodward Mighty E? A Class AUS971 46
Brent Muller Maricat 5.0 Maricat 5.0 012 56
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 58
Bradley Kroning Antivenom Nacra 5.8 1671 58
Lou Zylstra XTC A Class 993 60
Cliff Heath Black Cockatoo Nacra 5.8 1668 63
Craig Fraser Trim Right Nacra 18sq 251 65
Bruce Tardrew Hobie 16 111592 71
Alex Duff Chill Factor A Class AUS 912 71
Craig Aspinall Dream come true Nacra 5.8 1660 74
John Woods Philip J Nacra 16 sq 219 79
Matt Homan Clinical A Class AUS41 Black 80
Lucas McDonald ONE Sails A Class AUS41 RED 83
Mark Oakden Lightning Nacra 5.0 2210 84
James Fraser Hypersonic Nacra 5.8 1637 87
Will Richard TBA A Class 867 90
Colin Woodbry Shore Thing Nacra 16 sq 310 92
Bill Stephens Full Tilt Boogie Tornado AUS 290 96
David Madden Zancudo Mosquito + kite 1724 101
Ray Cox No Sense Hobie 16 113596 101
Rob Wibaux Heat Seeker Nacra 5.8 1453 110
Kegan Dull Lusea Lorna Taipan 4.9 (Kite) 097 111
Craig Wilson Toucan Nacra 16 sq 4 113
Andrew Chaney Copeton A Class AUS999 114

Regatta C Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Series Score
Joel Cox Chief Arrow 1672 12
Jim Cox IQ Arrow 1639 14
Steve Nelson Not That way Nacra 4.5 539 17
Keith Cox Madness Arrow 1712 20
David English Smooth Operata Arrow 1717 26
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 29
Calub / Alex McDonald Vudu F12 AUS11 34
Nick Hillier White Shadow Nacra 430 Rocket 550 48
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 49
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14 sq 12 50
Roscoe Captain Risky Nacra 14 sq 57 54
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 58

Regatta B Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Series Score
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 6
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 444 9
Alex Gray Iron Paw Laser Radial No # 15
Tim Hunt Spent Penny 14' skiff 1 20

Regatta T Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Series Score
J.Boetje Squeeze TT18 55 8
Bruce Munro Magic Moments MASRM 720 267 15
Brian Flaherty Ok Alice Classic Mono SN2768 17

Regatta A Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Series Score
Maxwell Yoshida Predator Sabot 7106 6
Charlie Gray Grey Ocean Too Sabot 7016 12
Oliver Davey Yellow Submarine O'pen BIC 6477 14
Ethan Hunt Club #5 O'pen BIC 5884 31
Simon Pierre Nordh Open Bic Open Bic 8052 33
Afton Fay Paul Open Bic Open Bic 7780 37
Kara Thompson Open Bic Open Bic 8053 40
Lawson Collett Tick Open Bic 6465 41