Competition Results for 21/01/2017

Regatta D Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 82 1:13:22 1:29:28 1 1
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 71.5 1:06:21 1:32:48 2 2
Bradley Kroning Five O'clock Somewhere Nacra 5.8 1700 71.5 1:06:24 1:32:52 3 3
Rob Wibaux T Rex Nacra 5.8 1670 71.5 1:07:00 1:33:42 4 4
Peter Bradbury A Class foil AUS934 64.5 1:07:48 1:45:07 5 5
Craig Aspinall Dream come true Nacra 5.8 1660 71.5 1:17:39 1:48:36 6 6
Bruce Woodward Mighty Flea A Class AUS971 66 1:12:26 1:49:45 7 7
Lou Zylstra XTC A Class 993 66 1:13:43 1:51:42 8 8
Todd McVey The Other Office A Class classic 867 Blk 66 1:20:52 2:02:32 9 9
Craig Fraser Catcovers Nacra 15 AUS045 69.5 DNS 0:00:00 25 25
James fraser Catcovers Racing Nacra 17 AUS217 63.5 DNS 0:00:00 25 25
Shane Hatton A Class AUS26 66 DNS 0:00:00 25 25
Lock Percy Dazzle A Class classic AUS755 66 DNF 0:00:00 25 25
Scott McVey Smik A Class classic 867 Whi 66 DNF 0:00:00 25 25
Leon Percy Air'nWater A Class Vintage AUS55 71.5 DNF 0:00:00 25 25
David Madden Jester Mosquito + kite 1826 77.5 DNF 0:00:00 25 25
Mark Oakden Lightning Nacra 5.0 2210 81 DNF 0:00:00 25 25
Alan Erlandsen Southern Sun Mosquito + kite 1682 77.5 DNF 0:00:00 25 25
Leon McNeil 5 ft Short A Class AUS984 66 DNS 0:00:00 25 25
Luke McDonald A Class AUS985 66 DNF 0:00:00 25 25
Bruce Potter Venom Nacra 5.8 1666 71.5 DNF 0:00:00 25 25
Matt Homan A Class foil AUS41 64.5 DNF 0:00:00 25 25
Brad Collette A Class foil AUS10 64.5 DNF 0:00:00 25 25
Andrew McLachlan Toast Mosquito + kite 1816 77.5 DNF 0:00:00 25 25

Regatta C Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 109 1:12:34 1:06:34 1 1
Luke Oakden Pocket R ocket Nacra 350 350 109 1:12:46 1:06:46 2 2
Adrian Fawcett Snow White Arrow 1733 89.5 1:01:32 1:08:45 3 3
Jim Cox IQ Arrow 1639 89.5 1:05:17 1:12:57 4 4
Trent Potter Nitro Nacra 4.5 344 87 1:05:40 1:15:29 5 5
Tony Sadlor Roo the Day Weta 4.4 1040 94 1:13:16 1:17:57 6 6
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 1:12:55 1:21:28 7 7
Roscoe Vampire Girl Nacra 430 spin 580 87 1:12:29 1:23:19 8 8
David English My Girl Arrow 1732 89.5 1:14:53 1:23:40 9 9
Tim Hunt Red Oxygen DIY15 AUS504 90 1:19:32 1:28:22 10 10
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 1:17:16 1:33:39 11 11
Craig Mitchell Double Trouble Nacra 4.5 364 87 DNF 0:00:00 20 20
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 DNF 0:00:00 20 20
Mason Collette Arafura 511 108 DNF 0:00:00 20 20
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 87 DNF 0:00:00 20 20
Keith Cox Madness Arrow 1712 89.5 DNF 0:00:00 20 20
Warren Guinea Kitty Cat Nacra 350 9 109 DNS 0:00:00 20 20
Cameron Huddlestone-Holmes Supererhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 DNF 0:00:00 20 20
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 DNF 0:00:00 20 20

Regatta B Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 444 110.7 1:05:33 0:59:13 1 1
Matthew Hope A Bit on the Side RS400 1337 99.6 0:59:09 0:59:23 2 2
Chris Shannon Never Mind Laser 167117 113 DNF 0:00:00 8 8
Bruce Munro Wave Dancer Tasar 2316 108 DNF 0:00:00 8 8
Charlie Gray Iron Paw Laser 4.7 45303 125 DNF 0:00:00 8 8
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 116 DNF 0:00:00 8 8
Nigel Statham Laser Rooster 484 110.7 DNF 0:00:00 8 8

Regatta T Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 1:10:39 1:00:54 1 1
James Flaherty Farr Us Farr6000 701 125.5 DNS 0:00:00 4 4
John Gray Doubloon Hunter 19 KA8397 133 DNF 0:00:00 4 4