Competition Results for 20/01/2018

Regatta D Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Tony Bowler Paragon A Class foiler 30 64.5 DNS 1 1
Colin Kean Kean Edge F18 AUS423 65.5 0:54:42 1:23:31 2 2
Matt Homan DNA A Class foiler AUS41 64.5 0:54:46 1:24:55 3 3
Lou Zylstra XTC A Class AUS993 66 0:56:32 1:25:39 4 4
Chris Homan Punter A Class foiler AUS411 64.5 0:55:27 1:25:58 5 5
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 81.5 1:12:37 1:29:06 6 6
Bruce Tardrew S&O&B&F Hobie 16 111592 81.5 1:12:59 1:29:33 7 7
Ray Cox Storm H16 113627 81.5 1:13:34 1:30:16 8 8
Ted Cole Sweet 16 Nacra 16aq 219 80 1:15:58 1:34:58 9 9
David Elliott Sticks'n'Stones A Class foiler AUS1036 64.5 1:02:44 1:37:16 10 10
Leon Percy Air n Water A Class Vintage AUS484 71.5 1:10:01 1:37:56 11 11
Peter Bradbury Harnessed Lunacy A Class AUS934 66 1:06:51 1:41:17 12 12
Chris Munro A Class foiler AUS23 64.5 1:09:52 1:48:19 13 13
Bruce Woodward Might I Fly Foiling A 1020 64 1:11:05 1:51:04 14 14
Luke McDonald Onesails A Class foiler AUS11 64.5 DNF 0:00:00 20 20
Mark Oakden Loco Nacra 5.8 1641 72 DNS 0:00:00 20 20
Brad Collett Skitzo A Class foiler AUS10 64.5 DNF 0:00:00 20 20
Kegan Dull Garrett Taipan 4.9 Sloop AUS097 73 DNS 0:00:00 20 20
Peter Mertan Knackered A Class foiler AUS948 64.5 DNF 0:00:00 20 20

Regatta C Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 0:58:59 1:05:54 1 1
David English My Girl Arrow 1732 89.5 1:01:45 1:09:00 2 2
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 1:03:24 1:10:50 3 3
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:02:50 1:13:55 4 4
Cameron Huddlestone Superhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 1:04:20 1:13:57 5 5
Mason Collett Smooth Operata Arrow 1717 89.5 1:06:15 1:14:01 6 6
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 93 1:13:05 1:18:35 7 7
Ian Smith Incognito Arrow sq top 1645 89.5 1:11:02 1:19:22 8 8
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 1:24:27 1:20:26 9 9
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 1:11:56 1:27:12 10 10
Jim Gilmour Weta-nough Weta 765 94 1:24:51 1:30:16 11 11
Luke Oakden Nito Nacra 4.5 344 87 DNS 0:00:00 13 13

Regatta B Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:44:22 0:37:36 1 1
Bruce Munro WaveDancer Tasar 2316 107.5 0:46:08 0:42:55 2 2
Charlie Gray Grey Ghost Laser 4.7 45303 125 0:54:03 0:43:14 3 3
Chris Shannon NeverMind Laser 167117 114 0:49:38 0:43:32 4 4

Regatta T Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 0:44:13 0:38:07 1 1
John Gray Shape Shifter Trailer sailer 1111 109 0:48:02 0:44:04 2 2
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 113 0:50:57 0:45:05 3 3