Competition Results for 20/01/2018

Regatta D Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Matt Homan DNA A Class foiler AUS41 64.5 0:46:21 1:11:52 1 4
Brad Collett Skitzo A Class foiler AUS10 64.5 0:46:43 1:12:26 2 22
Mark Oakden Loco Nacra 5.8 1641 72 0:56:36 1:18:37 3 23
Bruce Tardrew S&O&B&F Hobie 16 111592 81.5 1:04:45 1:19:27 4 11
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 81.5 1:06:18 1:21:21 5 11
Ray Cox Storm H16 113627 81.5 1:07:22 1:22:40 6 14
Lou Zylstra XTC A Class AUS993 66 0:56:30 1:25:36 7 11
Peter Bradbury Harnessed Lunacy A Class AUS934 66 0:58:10 1:28:08 8 20
Leon Percy Air n Water A Class Vintage AUS484 71.5 1:03:17 1:28:30 9 20
David Elliott Sticks'n'Stones A Class foiler AUS1036 64.5 0:59:02 1:31:31 10 20
Chris Homan Punter A Class foiler AUS411 64.5 0:59:09 1:31:42 11 16
Chris Munro A Class foiler AUS23 64.5 1:02:56 1:37:34 12 25
Bruce Woodward Might I Fly Foiling A 1020 64 1:02:29 1:37:38 13 27
Peter Mertan Knackered A Class foiler AUS948 64.5 1:03:53 1:39:03 14 34
Luke McDonald Onesails A Class foiler AUS11 64.5 1:07:50 1:45:10 15 35
Tony Bowler Paragon A Class foiler 30 64.5 1:18:34 2:01:49 16 17
Kegan Dull Garrett Taipan 4.9 Sloop AUS097 73 DNS 0:00:00 20 40
Ted Cole Sweet 16 Nacra 16aq 219 80 DNF 0:00:00 20 29
Colin Kean Kean Edge F18 AUS423 65.5 DNF 0:00:00 20 22

Regatta C Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 0:52:51 0:59:03 1 2
Luke Oakden Nito Nacra 4.5 344 87 0:51:28 0:59:09 2 15
David English My Girl Arrow 1732 89.5 0:53:08 0:59:22 3 5
Cameron Huddlestone Superhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 0:58:54 1:07:42 4 9
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 1:00:43 1:07:50 5 8
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 1:13:55 1:10:24 6 15
Mason Collett Smooth Operata Arrow 1717 89.5 1:07:08 1:15:01 7 13
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:06:29 1:18:13 8 12
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 93 1:14:17 1:19:52 9 16
Jim Gilmour Weta-nough Weta 765 94 1:18:36 1:23:37 10 21
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 1:14:33 1:30:22 11 21
Ian Smith Incognito Arrow sq top 1645 89.5 DNF 0:00:00 13 21

Regatta B Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:44:29 0:37:42 1 2
Charlie Gray Grey Ghost Laser 4.7 45303 125 0:52:06 0:41:41 2 5
Chris Shannon NeverMind Laser 167117 114 0:50:25 0:44:14 3 7
Bruce Munro WaveDancer Tasar 2316 107.5 0:51:37 0:48:01 4 6

Regatta T Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 0:50:00 0:43:06 1 2
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 113 0:51:19 0:45:25 2 5
John Gray Shape Shifter Trailer sailer 1111 109 0:50:43 0:46:32 3 5