Competition Results for 20/01/2018

Regatta D Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Brad Collett Skitzo A Class foiler AUS10 64.5 0:35:09 0:54:30 1 23
Matt Homan DNA A Class foiler AUS41 64.5 0:39:16 1:00:53 2 6
Bruce Tardrew S&O&B&F Hobie 16 111592 81.5 0:51:53 1:03:40 3 14
Ray Cox Storm H16 113627 81.5 0:52:50 1:04:50 4 18
Chris Munro A Class foiler AUS23 64.5 0:42:09 1:05:21 5 30
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 81.5 0:53:42 1:05:53 6 17
Mark Oakden Loco Nacra 5.8 1641 72 0:48:10 1:06:54 7 30
Peter Bradbury Harnessed Lunacy A Class AUS934 66 0:45:11 1:08:28 8 28
Lou Zylstra XTC A Class AUS993 66 0:45:35 1:09:04 9 20
David Elliott Sticks'n'Stones A Class foiler AUS1036 64.5 0:44:53 1:09:35 10 30
Chris Homan Punter A Class foiler AUS411 64.5 0:45:25 1:10:25 11 27
Colin Kean Kean Edge F18 AUS423 65.5 0:46:39 1:11:13 12 34
Peter Mertan Knackered A Class foiler AUS948 64.5 0:46:12 1:11:38 13 47
Luke McDonald Onesails A Class foiler AUS11 64.5 0:46:23 1:11:55 14 49
Bruce Woodward Might I Fly Foiling A 1020 64 0:46:21 1:12:25 15 42
Leon Percy Air n Water A Class Vintage AUS484 71.5 0:53:06 1:14:16 16 36
Tony Bowler Paragon A Class foiler 30 64.5 DNF 0:00:00 20 37
Kegan Dull Garrett Taipan 4.9 Sloop AUS097 73 DNS 0:00:00 20 60
Ted Cole Sweet 16 Nacra 16aq 219 80 DNS 0:00:00 20 49

Regatta C Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David English My Girl Arrow 1732 89.5 0:42:38 0:47:38 1 6
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 0:43:11 0:48:15 2 4
Luke Oakden Nito Nacra 4.5 344 87 0:46:10 0:53:04 3 18
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 0:48:15 0:53:55 4 12
Mason Collett Smooth Operata Arrow 1717 89.5 0:49:27 0:55:15 5 18
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 0:58:50 0:56:02 6 21
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:02:27 1:13:28 7 19
Ian Smith Incognito Arrow sq top 1645 89.5 DNF 0:00:00 13 34
Jim Gilmour Weta-nough Weta 765 94 DNS 0:00:00 13 34
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 93 DNS 0:00:00 13 29
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 DNS 0:00:00 13 34
Cameron Huddlestone Superhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 DNF 0:00:00 13 22

Regatta B Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ghost Laser 4.7 45303 125 0:42:06 0:33:41 1 6
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:41:29 0:35:09 2 4
Chris Shannon NeverMind Laser 167117 114 0:41:03 0:36:01 3 10
Bruce Munro WaveDancer Tasar 2316 107.5 DNS 0:00:00 5 11

Regatta T Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 113 0:36:59 0:32:44 1 6
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 0:38:22 0:33:04 2 4
John Gray Shape Shifter Trailer sailer 1111 109 0:38:19 0:35:09 3 8