Competition Results for 21/01/2018

Regatta D Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Mark Oakden Loco Nacra 5.8 1641 72 0:57:46 1:20:14 1 31
Matt Homan DNA A Class foiler AUS41 64.5 0:54:05 1:23:51 2 8
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 81.5 1:08:27 1:23:59 3 20
Lou Zylstra XTC A Class AUS993 66 0:57:41 1:27:24 4 24
Peter Bradbury Harnessed Lunacy A Class AUS934 66 0:57:58 1:27:50 5 33
Colin Kean Kean Edge F18 AUS423 65.5 0:57:33 1:27:52 6 40
Chris Munro A Class foiler AUS23 64.5 0:56:44 1:27:58 7 37
Leon Percy Air n Water A Class Vintage AUS484 71.5 1:03:03 1:28:11 8 44
Ray Cox Storm H16 113627 81.5 1:08:58 1:29:42 9 27
Chris Homan Punter A Class foiler AUS411 64.5 0:58:32 1:30:45 10 37
David Elliott Sticks'n'Stones A Class foiler AUS1036 64.5 0:59:29 1:32:13 11 41
Ted Cole Sweet 16 Nacra 16aq 219 80 1:16:01 1:35:01 12 61
Bruce Woodward Might I Fly Foiling A 1020 64 1:02:02 1:36:56 13 55
Peter Mertan Knackered A Class foiler AUS948 64.5 1:02:47 1:37:20 14 61
Bruce Tardrew S&O&B&F Hobie 16 111592 81.5 1:16:16 1:39:12 15 29
Tony Bowler Paragon A Class foiler 30 64.5 1:20:47 2:05:15 16 53
Luke McDonald Onesails A Class foiler AUS11 64.5 DNF 0:00:00 18 67

Regatta C Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Cameron Huddlestone Superhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 0:54:31 1:02:40 1 23
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 0:57:36 1:04:21 2 6
Luke Oakden Nito Nacra 4.5 344 87 0:57:23 1:05:57 3 21
David English My Girl Arrow 1732 89.5 1:00:53 1:08:02 4 10
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 1:02:09 1:09:26 5 17
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 1:15:05 1:11:30 6 27
Steve Larman Supersonic Nacra 4.5 535 87 1:04:38 1:14:17 7 49
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 1:03:17 1:14:27 8 27
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 93 1:12:54 1:18:23 9 38
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 1:10:44 1:25:44 10 44
Jim Gilmour Weta-nough Weta 765 94 DNF 0:00:00 12 46

Regatta B Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:47:13 0:40:01 1 5
Chris Shannon NeverMind Laser 167117 114 0:47:20 0:41:31 2 12
Anthiny Mantet TBA Laser 197538 114 0:53:08 0:46:36 3 21

Regatta T Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 0:46:44 0:40:17 1 5
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 113 0:49:23 0:43:42 2 8
John Gray Shape Shifter Trailer sailer 1111 109 0:50:24 0:46:14 3 11