Competition Results for 21/01/2018

Regatta D Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Matt Homan DNA A Class foiler AUS41 64.5 0:30:18 0:46:59 1 9
Chris Munro A Class foiler AUS23 64.5 0:33:00 0:51:10 2 39
Mark Oakden Loco Nacra 5.8 1641 72 0:39:50 0:55:19 3 34
Chris Homan Punter A Class foiler AUS411 64.5 0:37:21 0:57:54 4 41
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 110610 81.5 0:48:33 0:59:34 5 25
Bruce Tardrew S&O&B&F Hobie 16 111592 81.5 0:46:01 0:59:51 6 35
Lou Zylstra XTC A Class AUS993 66 0:39:44 1:00:12 7 31
Peter Bradbury Harnessed Lunacy A Class AUS934 66 0:40:07 1:00:47 8 41
Peter Mertan Knackered A Class foiler AUS948 64.5 0:40:00 1:02:01 9 70
Ray Cox Storm H16 113627 81.5 0:47:50 1:02:13 10 37
David Elliott Sticks'n'Stones A Class foiler AUS1036 64.5 0:40:39 1:03:01 11 52
Leon Percy Air n Water A Class Vintage AUS484 71.5 0:46:39 1:05:15 12 56
Colin Kean Kean Edge F18 AUS423 65.5 0:43:07 1:05:50 13 53
Bruce Woodward Might I Fly Foiling A 1020 64 0:43:47 1:08:25 14 69
Ted Cole Sweet 16 Nacra 16aq 219 80 0:55:09 1:08:56 15 76
Luke McDonald Onesails A Class foiler AUS11 64.5 0:46:58 1:12:49 16 83
Tony Bowler Paragon A Class foiler 30 64.5 0:49:53 1:17:20 17 70

Regatta C Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Joel Cox Chief Arrow 1672 89.5 0:30:32 0:34:07 1 7
David English My Girl Arrow 1732 89.5 0:31:09 0:34:48 2 12
Cameron Huddlestone Superhydrophilicat Nacra 4.5 496 87 0:30:37 0:35:11 3 26
Luke Oakden Nito Nacra 4.5 344 87 0:30:59 0:35:37 4 25
Barry Morgan AROHA Arrow 1663 89.5 0:32:55 0:36:47 5 22
Steve Larman Supersonic Nacra 4.5 535 87 0:34:42 0:39:53 6 55
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 85 0:34:44 0:40:52 7 34
Oliver Davey Problem Child Nacra 350 513 105 0:47:13 0:44:58 8 35
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 93 0:44:10 0:47:29 9 47
Jim Gilmour Weta-nough Weta 765 94 0:48:37 0:51:43 10 56
Gary Fleming Slowpoke Mosquito 1545 82.5 0:44:20 0:53:44 11 55

Regatta B Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Leopard Rock Enterprise 22380 118 0:25:14 0:21:23 1 6
Chris Shannon NeverMind Laser 167117 114 0:26:18 0:23:04 2 14
Anthiny Mantet TBA Laser 197538 114 0:26:21 0:23:07 3 24

Regatta T Division ... Race 5
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Cook Rufus Status 580 TBA 116 0:24:01 0:20:42 1 6
John Boetje Retail Therapy Windrush 600 53 113 0:24:20 0:21:32 2 10
John Gray Shape Shifter Trailer sailer 1111 109 0:25:45 0:23:37 3 14