Competition Results for 1/11/2014

2014 Regatta D Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 1:29:19 2:03:12 1 1
Lou Zylstra Pure Magic A A Class AUS919 70 1:26:32 2:03:37 2 2
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:46:59 2:09:41 3 3
Bruce Woodward Mighty Flea A Class AUS971 70 1:36:32 2:17:54 4 4
Mike Jefferys Bob Hobie 18 14685 78 1:51:26 2:22:52 5 5
Dean Behrens Gone Taipan 4.9 Cat AUS074 76.5 1:53:47 2:28:44 6 6
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 72.5 1:48:45 2:30:00 7 7
Don Dull Lone Ranger F16 AUS164 67.5 1:43:51 2:33:51 8 8
Colin Bilston Scat Cat Nacra 5.8 1342 72.5 1:52:49 2:35:37 9 9
Roy Craven Zephry F16 07 68.5 1:47:47 2:37:21 10 10

2014 Regatta C Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jacqueline Heap Akzelke Nacra 4.5 518 86.5 1:29:41 1:43:41 1 1
Warren Guinea Family Fun Nacra 4.5 375 86.5 1:32:27 1:46:53 2 2
George Nolles Road Runner Calypso 4.4 1021 85 1:32:21 1:48:39 3 3
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 91.5 1:39:59 1:49:16 4 4
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 91.5 1:43:35 1:53:12 5 5
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 1:44:17 1:55:52 6 6
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 91.5 1:49:31 1:59:41 7 7
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 86.5 1:58:24 2:16:53 8 8
James Hunt Shady Caper Caper Cat 1045 103 DNF 0:00:00 11 11
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 84.5 DNS 0:00:00 11 11

2014 Regatta B Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Hard Slog 505 7905 97 0:54:27 0:56:08 1 1
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 443 110.7 1:04:20 0:58:07 2 2
Nigel Statham No name Laser 8992 113 1:07:20 0:59:35 3 3
Laurie Williamson Chenoble Toast 12' Skiff 12 91.5 1:06:45 1:12:57 4 4
Donna McAndrew Rocky and Bullwinkle Cherub 2934 106.5 1:20:03 1:15:10 5 5
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 DNF 0:00:00 8 8
Eamon Briscoe Todd NS14 703 108 DNS 0:00:00 8 8

2014 Regatta T Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Woods Retail Therapy Windrush 600 53 112 1:01:43 0:55:06 1 1
Bruce Munro Magic Moments MASRM 720 267 107.5 1:09:03 1:04:14 2 2
James Flaherty Farr Us Farr6000 701 125.5 1:26:50 1:09:11 3 3
John Gray Doubloon Hunter 19 KA-12761 133 DNS 0:00:00 5 5

2014 Regatta A Division ... Race 1
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160 0:43:11 0:26:59 1 1
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 160 0:43:18 0:27:04 2 2