Competition Results for 1/11/2014

2014 Regatta D Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 0:54:14 1:14:48 1 2
Bruce Woodward Mighty Flea A Class AUS971 70 0:53:30 1:16:26 2 6
Lou Zylstra Pure Magic A A Class AUS919 70 0:54:39 1:18:04 3 5
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:05:03 1:18:51 4 7
Don Dull Lone Ranger F16 AUS164 67.5 0:55:03 1:21:33 5 13
Dean Behrens Gone Taipan 4.9 Cat AUS074 76.5 1:04:58 1:24:55 6 12
Colin Bilston Scat Cat Nacra 5.8 1342 72.5 1:04:36 1:29:06 7 16
Roy Craven Zephry F16 07 68.5 1:05:18 1:35:20 8 18
Mike Jefferys Bob Hobie 18 14685 78 1:18:42 1:40:54 9 14
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 72.5 DNS 0:00:00 11 18

2014 Regatta C Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jacqueline Heap Akzelke Nacra 4.5 518 86.5 0:48:36 0:56:11 1 2
Warren Guinea Family Fun Nacra 4.5 375 86.5 0:48:41 0:56:17 2 4
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 91.5 1:02:27 1:08:15 3 7
George Nolles Road Runner Calypso 4.4 1021 85 1:00:09 1:10:46 4 7
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 91.5 1:06:38 1:12:49 5 10
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 84.5 1:02:15 1:13:40 6 17
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 91.5 1:10:13 1:16:44 7 14
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 1:09:46 1:17:31 8 14
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 86.5 1:21:55 1:34:42 9 17
James Hunt Shady Caper Caper Cat 1045 103 DNF 0:00:00 11 22

2014 Regatta B Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Hard Slog 505 7905 97 0:33:28 0:34:30 1 2
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 443 110.7 0:40:13 0:36:20 2 4
Nigel Statham No name Laser 8992 113 0:46:52 0:41:28 3 6
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 1:01:50 0:42:39 4 12
Laurie Williamson Chenoble Toast 12' Skiff 12 91.5 0:42:57 0:46:56 5 9
Donna McAndrew Rocky and Bullwinkle Cherub 2934 106.5 0:50:26 0:47:21 6 11
Eamon Briscoe Todd NS14 703 108 DNS 0:00:00 8 16

2014 Regatta T Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Woods Retail Therapy Windrush 600 53 112 0:37:22 0:33:22 1 2
Bruce Munro Magic Moments MASRM 720 267 107.5 0:45:45 0:42:33 2 4
James Flaherty Farr Us Farr6000 701 125.5 0:55:05 0:43:53 3 6
John Gray Doubloon Hunter 19 KA-12761 133 DNS 0:00:00 5 10

2014 Regatta A Division ... Race 2
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160 0:23:16 0:14:32 1 2
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 160 0:25:04 0:15:40 2 4