Competition Results for 1/11/2014

2014 Regatta D Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Bruce Woodward Mighty Flea A Class AUS971 70 0:45:41 1:05:16 1 7
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 0:48:32 1:06:57 2 4
Lou Zylstra Pure Magic A A Class AUS919 70 0:49:54 1:11:17 3 8
Don Dull Lone Ranger F16 AUS164 67.5 0:49:04 1:12:41 4 17
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:00:53 1:13:48 5 12
Mike Jefferys Bob Hobie 18 14685 78 0:59:10 1:15:51 6 20
Dean Behrens Gone Taipan 4.9 Cat AUS074 76.5 1:01:25 1:20:17 7 19
Roy Craven Zephry F16 07 68.5 0:57:33 1:24:01 8 26
Colin Bilston Scat Cat Nacra 5.8 1342 72.5 1:01:00 1:24:08 9 25
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 72.5 DNS 0:00:00 11 29

2014 Regatta C Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jacqueline Heap Akzelke Nacra 4.5 518 86.5 0:46:16 0:53:29 1 3
Warren Guinea Family Fun Nacra 4.5 375 86.5 0:48:11 0:55:42 2 6
George Nolles Road Runner Calypso 4.4 1021 85 0:50:15 0:59:07 3 10
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 91.5 0:54:34 0:59:38 4 11
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 0:55:52 1:02:04 5 19
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 91.5 0:59:01 1:04:30 6 16
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 84.5 0:56:04 1:06:21 7 24
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 91.5 1:04:43 1:10:44 8 22
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 86.5 1:05:23 1:15:35 9 26
James Hunt Shady Caper Caper Cat 1045 103 DNS 0:00:00 11 33

2014 Regatta B Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 443 110.7 0:37:55 0:34:15 1 5
Nigel Statham No name Laser 8992 113 0:39:20 0:34:48 2 8
David Milway Hard Slog 505 7905 97 0:34:02 0:35:05 3 5
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 0:55:29 0:38:16 4 16
Donna McAndrew Rocky and Bullwinkle Cherub 2934 106.5 0:44:32 0:41:49 5 16
Laurie Williamson Chenoble Toast 12' Skiff 12 91.5 0:40:37 0:44:23 6 15
Eamon Briscoe Todd NS14 703 108 DNS 0:00:00 8 24

2014 Regatta T Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Woods Retail Therapy Windrush 600 53 112 0:35:24 0:31:36 1 3
Bruce Munro Magic Moments MASRM 720 267 107.5 0:43:29 0:40:27 2 6
James Flaherty Farr Us Farr6000 701 125.5 0:51:23 0:40:57 3 9
John Gray Doubloon Hunter 19 KA-12761 133 DNS 0:00:00 5 15

2014 Regatta A Division ... Race 3
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 160 0:23:41 0:14:48 1 5
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160 0:24:00 0:15:00 2 4