Competition Results for 1/12/2014

2014 Regatta D Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Bruce Woodward Mighty Flea A Class AUS971 70 0:59:31 1:25:01 1 8
Lou Zylstra Pure Magic A A Class AUS919 70 0:59:57 1:25:39 2 10
Nick Drapes NicNac Nacra 5.8 1450 72.5 1:03:58 1:28:14 3 7
David Stephens Frogs Hollow Hobie 16 108537 82.5 1:22:07 1:39:32 4 16
Paul Bennett Red Belly Black Hobie 16 111792 82.5 1:25:36 1:43:45 5 41
Dean Behrens Gone Taipan 4.9 Cat AUS074 76.5 1:21:20 1:46:19 6 25
Mike Jefferys Bob Hobie 18 14685 78 1:24:53 1:48:49 7 27
Don Dull Lone Ranger F16 AUS164 67.5 1:16:54 1:53:56 8 25
Colin Bilston Scat Cat Nacra 5.8 1342 72.5 1:22:49 1:54:14 9 34
Scott Albion Fiveways A Class AUS21 72.5 1:24:16 1:56:14 10 39
Roy Craven Zephry F16 07 68.5 1:21:13 1:58:34 11 37

2014 Regatta C Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Jacqueline Heap Akzelke Nacra 4.5 518 86.5 1:04:47 1:14:54 1 4
Warren Guinea Family Fun Nacra 4.5 375 86.5 1:07:52 1:18:28 2 8
George Nolles Road Runner Calypso 4.4 1021 85 1:08:38 1:20:45 3 13
Chris Shannon The Other Lady Paper Tiger 2920 91.5 1:15:23 1:22:23 4 15
Lucille Miller Blue Max Paper Tiger 1597 91.5 1:18:11 1:25:27 5 21
David Clayton tba Arrow 698 89.5 1:20:23 1:29:49 6 42
Jim Gilmour Ragged Glory Nacra 4.5 463 86.5 1:17:43 1:29:51 7 33
Phil Ross 12 Bar Blues Nacra 14sq 12 84.5 1:17:10 1:31:19 8 32
Gary Fleming Tigger Paper Tiger 2314 91.5 1:27:47 1:35:56 9 31
James Hunt Shady Caper Caper Cat 1045 103 1:39:28 1:36:34 10 43
Tim Hunt Red Oxygen DIY 15 504 90 1:28:05 1:37:52 11 30

2014 Regatta B Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
David Milway Hard Slog 505 7905 97 0:39:18 0:40:31 1 6
Craig Gray Grey Ghost Laser / Rooster 443 110.7 0:51:30 0:46:31 2 7
Nigel Statham No name Laser 8992 113 0:53:37 0:47:27 3 11
Richard Billett Ghetto Sled 12ft Skiff 12 91.5 0:44:20 0:48:27 4 34
Donna McAndrew Rocky and Bullwinkle Cherub 2934 106.5 0:54:45 0:51:25 5 21
Tui Rutherford Pinto Heron 9726 145 DNS 0:00:00 10 26
Joel Agnscough Back In Black 12ft Skiff 3084 91.5 DNF 0:00:00 10 40
Eamon Briscoe Todd NS14 703 108 DNS 0:00:00 10 34
Laurie Williamson Chenoble Toast 12' Skiff 12 91.5 DNS 0:00:00 10 25

2014 Regatta T Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
John Woods Retail Therapy Windrush 600 53 112 0:49:21 0:44:04 1 4
Bruce Munro Magic Moments MASRM 720 267 107.5 0:52:20 0:48:41 2 8
Marcus Simpson Moggie Barnstaple 64 119.5 1:17:11 1:04:35 3 21
John Gray Doubloon Hunter 19 KA-12761 133 DNS 0:00:00 6 21
James Flaherty Farr Us Farr6000 701 125.5 DNS 0:00:00 6 15

2014 Regatta A Division ... Race 4
Skipper Boat Name Class Sail Number Handicap Elapsed Corrected Place Series Score
Charlie Gray Grey Ocean Sabot 3538 160 0:30:20 0:18:58 1 5
Alex Gray 5th Star Sabot 3640 160 0:31:14 0:19:31 2 7